Przygotowanie maszyny do relokacji

Całość prac przygotowawczych należy uprzedzić wymaganiami producenta zawartymi w dokumentacji technicznej.

Pozycja magazynu narzędziowego, transportowe pozycje osi obrabiarki, środek ciężkości, miejsca podparcia i podwieszanie, używanie specjalnie skonstruowanych do tego celu trawers i zwiesi to punkty, których nie można pominąć, przystępując do relokacji ze względu na bezpieczeństwo maszyny, jak i pracowników wykonujących te prace.

Przy relokacji „trudnych” i specyficznych urządzeń dobrym rozwiązaniem jest zlecenie wsparcia osoby nadzorującej relokacje ze strony producenta urządzenia. Zadba ona o odpowiednią kolejność i zgodność wykonywania czynności relokacyjnych, udzieli niezbędnych wskazówek ekipie relokującej oraz wykona odpowiednie testy i kalibracje (dotyczy to takich maszyn, jak współrzędnościowe maszyny pomiarowe, wyważarki, urządzenia odpowiedzialne za kontrole jakości).

W zależności od skomplikowania maszyny oraz doświadczenia personelu odpowiedzialnego za relokację należy poopisywać elementy rozłączne, takie jak: osłony, węże, przewody (jeżeli takich opisów nie posiadają), rury – wykonać pomiary odległości elementów składowych współpracujących z maszyną (magazyn narzędzi, wymienny stół/stoły paletowe itp.) Bardzo ważną czynnością są pomiary dokładności geometrycznej przed i po relokacji zapisane na protokole.

Pozwoli to nie tylko na pogląd stanu geometrycznego maszyny, ale również da informację, czy obrabiarka nie uległa uszkodzeniu i utracie swoich parametrów podczas prac transportowych. Informacja ta jest bardzo cenna i daje podstawy do składania reklamacji nieprawidłowo wykonanej usługi relokacji.

Przed relokacją należy zabezpieczyć obrabiarkę oraz instalacje przed wyciekami, opróżniając zbiorniki z olejami i płynami, chłodziwem a całą obrabiarkę umyć z wiór i nieczystości. Dobrą praktyką jest opracowanie tzw. check listy, w której punkt po punkcie zawarte są informacje dotyczące wykonania poszczególnych czynności przed i po relokacji.

Ze względu na ryzyko prac oraz fakt, iż prace te należą do odpowiedzialnych, trudnych i niebezpiecznych strefę przygotowania relokacji, jak i transportu obrabiarki, należy odpowiednio zabezpieczyć.

Często prace relokacyjne odbywają się już na „żywym organizmie”, nierzadko podczas sąsiadującej produkcji – dlatego całość terenu należy odpowiednio otaśmować, uzgadniając z osobą nadzorującą relokację (po obu stronach) sposób komunikacji i wyłączania poszczególnych stref z użytkowania podczas transportu.

Czytaj dalej Instalacja maszyny w nowej lokalizacji

Oferta Relokacji Maszyn

Wykonujemy kompleksowe przeniesienia maszyn, także wewnątrz zakładów. Docieramy w trudno dostępne miejsca. Wykwalifikowany zespół pakowaczy, monterów, elektryków, ślusarzy i innych specjalistów czuwa nad operacją, dbając o to, aby relokacja przebiegła sprawnie i bez opóźnień.

Towarzyszymy klientom na każdym etapie relokacji, od zarysowania wstępnego konceptu, poprzez wykonanie planu, transport, aż po pomoc w uruchomieniu maszyn na nowym miejscu i sporządzeniu wymaganej dokumentacji. Relokacja linii produkcyjnych wymaga ogromnego doświadczenia, niezwykłej precyzji i wyjątkowych zdolności organizacyjnych. Przez lata działalności zdobyliśmy zaufanie klientów, a wielu spośród nich współpracuje z nami na stałe. Zaplecze techniczne, którym dysponujemy pozwala nam podjąć najbardziej skomplikowane relokacje maszyn i linii produkcyjnych.

Nasza oferta jest cały czas rozszerzana i dostosowywana do zmieniających się potrzeb rynku. Jesteśmy elastyczni i wykonujemy wiele usług dodatkowych na życzenie klientów. Doskonale wiemy, że każda relokacja maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych czy całych fabryk jest inna i wymaga odpowiedniego podejścia. Łącząc bogate doświadczenie z otwartością na nowe rozwiązania, jesteśmy w stanie dać naszym klientom gwarancję zadowolenia z naszych usług.

Podstawowy zakres naszych działań obejmuje:

  • relokacja maszyn, transfer maszyn i linii produkcyjnych, rozładunek/załadunek maszyn z i do transportu
  • przemieszczenia / reorganizację układu maszyn oraz linii produkcyjnych
  • ustawianie maszyn, podłączenia elektryczne/ pneumatyczne/ hydrauliczne maszyn, linii produkcyjnych
  • demontaż oraz organizacja złomowania maszyn do tego przeznaczonych
  • organizację transportu ponadgabarytowego – współpracujemy z firmami transportowymi

Działamy kompleksowo na podstawie indywidualnych ustaleń.

Nasz profesjonalny zespół wykona dla Twojej firmy wszystkie usługi związane z przeniesieniem lub relokacją maszyn i linii produkcyjnych.

Od lat podejmujemy się relokacji maszyn i urządzeń w kraju i zagranicą. Posiadamy ogromne doświadczenie, bogate i nowoczesne zaplecze techniczne, umożliwia nam to podjęcie się najtrudniejszych relokacji z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa.

Naszym największym kapitałem jest wieloletnie doświadczenie w dziedzinie transferu i relokacji maszyn, które bezpośrednio przekłada się na optymalizację pracy oraz wymierne korzyści finansowe i produkcyjne naszych Klientów.

Setki przeniesionych maszyn, reorganizacja wielu parków maszynowych oraz kilometry zainstalowanych linii przemysłowych pozwala nam zapewnić Cię o najwyższej jakości oraz skuteczności naszych usług.

OGRANICZAMY TWOJE KOSZTY

Skutecznie minimalizujemy koszty związane z relokacją maszyn oraz wybieramy optymalny moment, w którym wykonujemy wszystkie prace – wszystko po to, aby zapewnić Twojej firmie konkretne oszczędności związane z przestojem maszyn.

PROFESJONALNY SPRZĘT

Dysponujemy wysokospecjalistycznym i funkcjonalnym sprzętem o niewielkich gabarytach oraz dużym dźwigu, dzięki któremu wykonujemy precyzyjne prace w nawet najtrudniej dostępnych miejscach.