Instalacja maszyny w nowej lokalizacji

Po przetransportowaniem obrabiarki na nowe miejsce należy ją zainstalować ściśle wg layotu. Każde odstępstwo czy nowa okoliczność nieprzewidziana podczas planowania relokacji powinna być w tym samym zespole uzgodniona i potwierdzona. Instalację obrabiarki zaczynamy od posadowienia oraz wstępnego wypoziomowania za pomocą specjalnych poziomic.

Po wykonaniu zasilania elektrycznego warto wykonać pomiary kolejności faz w odniesieniu do specyfikacji urządzenia. Niejednokrotnie zdarza się, że po uruchomieniu maszyny małe silniki, pompki chłodziwa, wentylatory nie pracują poprawnie ze względu na zły kierunek obrotów.

Podstawowym pomiarem wymaganym prawnie jest pomiar skuteczności przeciwporażeniowej wykonany przez upoważnione służby przedstawiony na protokole. Po skompletowaniu pozostałych elementów do maszyny, zalaniu płynów eksploatacyjnych sprawdzamy prawidłowość podłączeń, zgodność z dokumentacją i przystępujemy do uruchomienia obrabiarki oraz podstawowych testów.

Podstawowym pomiarem przed i po relokacji i takim minimum, jakie należy wykonać, są pomiary dokładności geometrycznej metodą konwencjonalną (kątownik, liniał krawędziowy, czujnik zegarowy, tzw. szklanka). Można w zależności od potrzeb dodać pomiary wzorca kołowości urządzeniem Ballbar, a jeżeli jest taka możliwość i czas po relokacji – dołożyć sprawdzenie dokładności pozycjonowania osi i ewentualnej ich korekcji za pomocą interferometru laserowego. Do czynności ze wspomnianej check listy warto dodać punkty po relokacji, pozwoli nam to na utworzenie dwuczęściowego dokumentu, który będzie bardzo pomocny i pozwoli uniknąć pominięcia poszczególnych akcji podczas danej relokacji, jak i planowania jej w przyszłości.

Dobrą praktyką jest opracowywanie takiej check listy przez ten sam zespół, który tworzy layout ze zwiększeniem nacisku i udziału specjalistów służb utrzymania ruchu z zakresu elektroniki, mechaniki oraz infrastruktury zakładu.

Czytaj dalej Zakończenie relokacji maszyny

Oferta Relokacji Maszyn

Wykonujemy kompleksowe przeniesienia maszyn, także wewnątrz zakładów. Docieramy w trudno dostępne miejsca. Wykwalifikowany zespół pakowaczy, monterów, elektryków, ślusarzy i innych specjalistów czuwa nad operacją, dbając o to, aby relokacja przebiegła sprawnie i bez opóźnień.

Towarzyszymy klientom na każdym etapie relokacji, od zarysowania wstępnego konceptu, poprzez wykonanie planu, transport, aż po pomoc w uruchomieniu maszyn na nowym miejscu i sporządzeniu wymaganej dokumentacji. Relokacja linii produkcyjnych wymaga ogromnego doświadczenia, niezwykłej precyzji i wyjątkowych zdolności organizacyjnych. Przez lata działalności zdobyliśmy zaufanie klientów, a wielu spośród nich współpracuje z nami na stałe. Zaplecze techniczne, którym dysponujemy pozwala nam podjąć najbardziej skomplikowane relokacje maszyn i linii produkcyjnych.

Nasza oferta jest cały czas rozszerzana i dostosowywana do zmieniających się potrzeb rynku. Jesteśmy elastyczni i wykonujemy wiele usług dodatkowych na życzenie klientów. Doskonale wiemy, że każda relokacja maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych czy całych fabryk jest inna i wymaga odpowiedniego podejścia. Łącząc bogate doświadczenie z otwartością na nowe rozwiązania, jesteśmy w stanie dać naszym klientom gwarancję zadowolenia z naszych usług.

Podstawowy zakres naszych działań obejmuje:

  • relokacja maszyn, transfer maszyn i linii produkcyjnych, rozładunek/załadunek maszyn z i do transportu
  • przemieszczenia / reorganizację układu maszyn oraz linii produkcyjnych
  • ustawianie maszyn, podłączenia elektryczne/ pneumatyczne/ hydrauliczne maszyn, linii produkcyjnych
  • demontaż oraz organizacja złomowania maszyn do tego przeznaczonych
  • organizację transportu ponadgabarytowego – współpracujemy z firmami transportowymi

Działamy kompleksowo na podstawie indywidualnych ustaleń.

Nasz profesjonalny zespół wykona dla Twojej firmy wszystkie usługi związane z przeniesieniem lub relokacją maszyn i linii produkcyjnych.

Od lat podejmujemy się relokacji maszyn i urządzeń w kraju i zagranicą. Posiadamy ogromne doświadczenie, bogate i nowoczesne zaplecze techniczne, umożliwia nam to podjęcie się najtrudniejszych relokacji z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa.

Naszym największym kapitałem jest wieloletnie doświadczenie w dziedzinie transferu i relokacji maszyn, które bezpośrednio przekłada się na optymalizację pracy oraz wymierne korzyści finansowe i produkcyjne naszych Klientów.

Setki przeniesionych maszyn, reorganizacja wielu parków maszynowych oraz kilometry zainstalowanych linii przemysłowych pozwala nam zapewnić Cię o najwyższej jakości oraz skuteczności naszych usług.

OGRANICZAMY TWOJE KOSZTY

Skutecznie minimalizujemy koszty związane z relokacją maszyn oraz wybieramy optymalny moment, w którym wykonujemy wszystkie prace – wszystko po to, aby zapewnić Twojej firmie konkretne oszczędności związane z przestojem maszyn.

PROFESJONALNY SPRZĘT

Dysponujemy wysokospecjalistycznym i funkcjonalnym sprzętem o niewielkich gabarytach oraz dużym dźwigu, dzięki któremu wykonujemy precyzyjne prace w nawet najtrudniej dostępnych miejscach.